کفتربازی در فضای مجازی

دلم خوش است که نامم کبوتر حرم است/به یاد شهید حسین دلخوش

کفتربازی در فضای مجازی

دلم خوش است که نامم کبوتر حرم است/به یاد شهید حسین دلخوش

کفتربازی در فضای مجازی

چرا کفتربازی؟
در صفحه 326 کتاب رجال کشّی که از مهم‌ترین منابع رجالی ماست، آمده که عده‌ای نامه نوشتند به امام صادق(ع) و گفتند که مفضل با لات و لوت‌ها و کفتربازها می‌چرخد.
شما نامه‌ای به مفضل بنویس تا خودش را جمع و جور کند.
بالاخره برای تیپ علما و اصحاب شما این جریان خوب نیست.
حضرت نامه نوشتند و سرش را هم مهر و موم کردند و گفتند این را به دست مفضل برسانید.
امام نامه را به دست یک سری از بزرگان اصحاب دادند تا به مفضل برسانند.
آنها می‌روند کوفه نامه را می‌دهند به مفضل.
او نیز نامه امام را باز می‌کند و جلوی بقیه شروع می‌کند به خواندن.
امام فرموده بودند بسم الله الرّحمن الرّحیم، این لیست خرید من است. بخر و بیاور.
اینها تعجب می‌کنند که این چه نامه‌ایست. صورت مسئله چه بود و این نامه چیست. نامه را می‌چرخانند
همه می‌بینند که لیست خرید است.
امام چیزی از بحثی که مفضل با کفتربازها می‌چرخد نیاورده است.
مفضل به این‌ها می‌گوید به هر حال امام لیست خرید داده چه کار می‌کنید؟(کمک می کنید تا تهیه کنیم؟)
می‌گویند که خوب این پول زیادی می‌خواهد.
خلاصه‌ اینکه ما اول باید برویم یک سری کمیسیون‌های اقتصادی تشکیل دهیم و مطلب را بررسی کنیم.
جلساتی با هم می‌گذاریم و نتیجه جلسات را به تو می‌گوییم.
بعداً بررسی می‌کنیم که این صورت خرید امام را چه طور بخریم.
می‌گویند می‌رویم مدینه یک سری جلساتی می‌گذاریم و می‌آییم. این را می‌گویند و می‌روند.
همین که می‌خواهند بروند مفضل می‌گوید : نه! ناهار را باشید و بعد بروید.
بعد مفضل می‌رود همان قومی که به آنها سعایت شد،
همان کفتربازها را می‌آورد،
برای آنها نامه امام را می‌خواند و می‌گوید امام نامه نوشته است
این نامه امامتان است، چه کار می‌کنید؟
می‌روند و هنوز غذای آن مهمان‌ها تمام نشده برمی‌گردند و پول‌ها را جلوی مفضل و این‌ها می‌ریزند.
مفضل می گوید
شما می‌گویید من اینها را از دور خودم برانم!!!؟
گمانتان بر این است که خدا محتاج نماز و روزه شماست؟
کار امام را راه بیندازید.
انشالله خدا توفیق محشور شدنمان با رفقای کفترباز مفضل را نصیبمان کند.

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
  • ۶ مرداد ۹۴، ۰۱:۳۳ - محمد مهدی تهرانی
    خدا قوت
  • ۱۷ تیر ۹۴، ۲۱:۴۵ - کفترباز
    سلام
نویسندگان

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

این چند خط رو  واقعا خوب بخونیم...

حجت الاسلام قرائتی در مراسم افتتاحیه اولین همایش سراسری فعالان کانون قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: در مسیر آمدن به دانشگاه تعداد بسیار زیادی درختان بی میوه دیده می شد که این سوال را در ذهن من ایجاد کرد که چه اتفاقی می افتد اگر درختان سطح شهر محیط های اداری و دانشگاه ها میوه داشته باشند.

 

دانشجوی ما تشنگی و گرسنگی می کشد و از طرفی دولت به دنبال تامین میوه جهت رساندن آن به دست مردم است و حال آنکه آب و خاک در پای درختان بی میوه در سطح شهر معابر ادارات و دانشگاه ها در حال هدر رفتن است.

 

چندی پیش من را به سمیناری با عنوان چه کنیم زندان ها خلوت شوند دعوت کردند و جالب این بود که مهمانان بسیاری از کشورهای خارجی در این سمینار حضور داشتند.

 

من در این سمینار در ابتدای سخنرانی گفتم برای اینکه زندان ها خالی از زندانی شود تنها نیاز است باز نگری در قرآن صورت بگیرد زیرا در قرآن در خصوص زندانیان چاقوکش آمده است هرکس که چاقو کشید به همان اندازه با او با چاقو مجازات را اجرایی کنید در این صورت جای چاقوکشان در زندان نیست.

 

در خصوص زندانیانی که به دلیل تصادفات جاده ای در زندان هستند نیز قرآن می فرماید کسی که قتل عمد انجام نداده است جایش در زندان نیست بلکه باید دیه پرداخت کند و اگر توان پرداخت نقدی آن را ندارد باید به صورت اقساطی این مهم را به سرانجام برساند.

 

من در آن سمینار در خصوص زندانیان متهم به چک برگشتی نیز اشاره کرده و روایت قرآن را برای حضار خواندم که در آن آمده بود اگر کسی توان پرداخت چک را ندارد باید صبر کنید تا پولدار شود و در این مدت خانه وی را به اسم خود کرده و به او وام دهید تا چک خود را پرداخت کند بر این اساس من به حضار و مسئولان سمینار گفتم نیازی به این همه هزینه کردن نبود و تنها با بازگشت شما به قرآن نه تنها زندانیان در زندان ها کم می شود بلکه بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی نیز مرتفع خواهد شد.

 

بالاترین مشکل دولت از نظر اشتغال چند میلیون لیسانسه بیکار است و علت بیکاری این دانشجویان نیز دیپلم فلج آموزش و پرورش و دانشجوی لیسانس کارنابلد است قرآن می فرماید چیزی را در دانشگاه بخوانید که مفید باشد اما متاسفانه در دانشگاه های ما ارتفاع کوه هیمالیا و نام پایتخت فلان کشور را که اصلا دارای اهمیت نیست به دانشجویان آموزش می دهند.

 

باید کودتایی در نظام دانشگاه صورت بگیرد

 

نظام دانشگاه باید با یک کودتا تغییر اساسی پیدا کند و خاک این باغچه عوض شود لذا نظام لیسانس کشور کاملا فلج عمل کرده اس.

 

چرا باید تابستان ها دانشگاه ها تعطیل باشند در حالی که براساس قرآن شما باید لایلاف قریش باشید به این معنا که اگر تابستان ها بندرعباس داغ است ملایر داغ نیست اصفهان داغ است شیراز داغ نیست و اگر قم قابل تحصیل به دلیل گرما می باشد تفرش که نزدیک به قم است داغ نیست.

 

براساس محاسبه من دانشجویان در ایران تنها یک سال و نیم درس می خوانند که نصف این زمان نیز ضروری و مفید نخواهد بود.

 

دانشجویان ما در چهار سال تحصیلی چهار تابستان 90 روزه را می گذرانند و در کنار آن 52 پنجشنبه و 52 جمعه تعطیل دارند و علاوه بر این 4 عید 20 روزه به تعطیلات می روند که اگر در کنار تمام این ساعات از دست رفته مناسبت ها و تعطیلی های مناسبتی را نیز اضافه کنید یک دانشجو در ایران تنها یک سال و نیم تحصیل می کند.

 

مشکل ما در ایران کمبود دکتر و فوق لیسانس نیست بلکه مشکل ما نداشتن انسان های جگردار است

 

شما که اهل قرآن هستید آیا تا به حال توانسته اید یک اذان ظهر را در وسط سالن دانشگاه فریاد بزنید.

 

این مشکل همیشگی ماست که انسان های جگردار مانند امام یا کم داریم یا اصلا نداریم مشکل ما امروز در ایران دکتر و دانشجوی فوق لیسانس نیست بلکه نبود انسان های جگرداری است که مانند امام سوادشان مهم نباشد جگرداری شان دارای اهمیت باشد.

 

عدم فهم قرآن مشکل اساسی ما در تمام مراحل زندگی است و اگر بتوانیم درک کنیم کلمه به کلمه قرآن با ما چه حرفی دارد مشکلات زندگی مان خود به خود حل خواهد شد.

 

در جلسه ای در زاهدان که اکثر علمای اهل تسنن حضور داشتند یک آیه قرآن را معنا کردم که از بالاترین مقام این جمع تا کوچکترین آن با حیرت به یک دیگر نگاه می کردند و آن آیه اطیعو الله و اطیعو رسول اولوالامر منهم بود که در نهایت من این اشتباه برخی دوستان را که اولوالامر منهم را اطاعت از صاحبان زمان معرفی کرده بودند مشخص کردم.

 

اگر بنا باشد معنای اولوالامر منهم اطاعت از صاحبان زمان باشد پس باید از صدام و هر فرد مزدوری که در یک زمان صاحب بر مردم هستند اطاعت کنیم در حالی که قرآن به وضوح می گوید لا تتبع و لا تطیعوا و لا تتبعوا به این معنا که اطاعت از گناه، کفور، غافل، هواپرست، افراطی، تندرو، مفسد و ... در هیچ صورت از سوی مسلمان انجام نشود.

 

اگر امروز در ایران کسی بتواند حرف تازه ای بزند که در قرآن وجود ندارد من حاضرم با او به رقابت بپردازم تا اثبات کنم هیچ حرف تازه ای که سابق بر این قرآن به آن اشاره نکرده باشد وجود ندارد.

 

در ابتدای انقلاب در خصوص دولت هاشمی رفسنجانی وی را سردار سازندگی خطاب کرده بودند حال آنکه براساس فرمایش قرآن سردار سازندگی ذوالقرنین است زیرا سدی را ساخت که چند هزار سال بعد میخ در داخل آن فرو نمی رفت.

 

پس از آن به رئیس جمهور بعد مبتکر گفتگوی تمدن ها گفتند و حال آنکه قرآن می گوید قالو و این به معنای گفتن هر موضوع قابل بحثی است و ابداع گفتگوی تمدن ها کار این رئیس جمهور نبود.

 

در ادامه رئیس جمهور دیگر را پرچم دار عدالت دانستند زیرا او به دنبال هدفمند کردن یارانه ها و تقسیم آن به صورت عادلانه در میان مردم بود و حال آنکه حضرت امیر می گوید عدالت باید در گاو و خر نیز اجرایی شود و این تنها آدم ها نیستند که باید در خصوص آنها عدالت صورت بگیرد.

 

حتی سبک زندگی اسلامی که فرموده مقام عظمای ولایت است نیز از فرمایشات قرآن است و در این دنیا هیچ کس نمی تواند ادعا کند حرف تازه ای دارد زیرا قرآن به همه موضوعات 1400 سال پیش اشاره کرده است.

 

براساس آیه 35 سوره نساء 13 کلمه در این آیه در کنار هم قرار گرفته اند که 13 نکته در خصوص خانواده در آن وجود دارد اول اینکه از اختلاف نهراسید دوم اینکه شقاق بین زن و شوهر را جدی بگیرید و در همان ابتدا جهت رفع آن اقدام کنید سوم اینکه جامعه مسئول خانواده است و باید در این خصوص ورود کند چهارم اینکه علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد پنجم اینکه خروج شقاق از داخل خانه موجب خانه است و اجازه ندهید این اتفاق رخ دهد ششم اینکه در خصوص رفع شقاق و ایجاد آشتی عجله کنید و هفتم اینکه زن و شوهر فردی را از خانواده خود به صورت مجزا جهت حکم انتخاب کنند هشتم اینکه فرد انتخاب شده باید لایق داوری باشد تا این مشکل را بزرگتر از آنچه که هست نمایان نسازد نهم اینکه این فرد را از میان فامیل برگزینید تا آبرویی از داخل خانواده به بیرون راه پیدا نکند دهم اینکه اگر فرد از میان فامیل باشد سوز این جریان موجب حل شدن آن خواهد شد یازدهم اینکه با داوری دو نفر از اعضای خانواده زن و شوهر پولی هدر نمی شود دوازدهم اینکه بدون فوت وقت حکمین در خصوص رفع این مشکل نظر خود را بدهند و سیزدهم خفت کردن شقاق در همان ابتدای شکل گیری در بین زوجین است.

 

براین اساس اگر دانشگاه ما نیز بتواند مانند قرآن کلمه به کلمه جلو بیاید و براساس موضوع هر رشته در هر دانشگاه قرآنی تدریس کند مشکلات دانشجویان ما حل خواهد شد.

 

در این مسیر منتظر دولت نباشید زیرا اگر دانشجوی مرد هستید باید مردانه وارد کار شوید و اگر دانشجوی خانم هستید باید تصمیم جدی بگیرید که قرآن را در دانشگاه و تحصیل خود جاری کنید نه ترم تحصیلی و مدرک و جایگاه مادی.

 

قرآنی شدن تصمیم خودش را می خواهد و اگر می خواهید در دانشگاه و زندگی موفق باشید باید بدانید تحصیل خود را براساس فهم و درک قرآن ادامه دهید.

 

این نکته دارای اهمیت است که هر آنچه در دانشگاه تدریس می شود باید دارای چهار ویژگی باشد اول آنکه واجب بوده دوم اینکه مستحب باشد سوم اینکه مشکل فرد را حل کند و چهارم اینکه مشکل جامعه را بتواند رفع نماید.

 

در پایان این همایش به شما تذکر می دهم که برگزاری چنین همایش هایی تنها مانند روشن کردن یک کبریت است که بلافاصله خاموش می شود اما اگر کبریت را به گاز، گاز را به غذا و غذا را به معده انسان و انسان را به خدا وصل کنید مطمئن باشید مشکل حل خواهد شد ما نه شرقی و نه غربی و نه مسلمان درست و حسابی هستیم اما این را به شما می گویم اگر شما به سراغ قرآن نروید مطمئنا دنیا به سراغ قرآن خواهد آمد و اینکه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی نامه نوشتند نشان از همین نکته دارد.

یک اعتراف ساده!

بخش ویژه خبری شبکه دو:/فیلم!

عراقچی: ما موشک با قابلیت کلاهک هسته ای نداریم.
نجف زاده: ولی کلی از موشک های بالستیک ما این قابلیت را دارند
عراقچی: بله، میدونم.

عراقچی: ما می‌تونیم بندهای مربوط به تحریم های سلاح و موشکی رو نقض کنیم.
نجف زاده: آخه ما رأی دادیم و تشکر کردیم، حالا بیایم نقض کنیم؟

نجف زاده: نقض این بندها می‌تونه به عنوان نقض عهد و برگشت تحریم باشه؟
عراقچی: از نظر حقوقی بله ولی از نظر سیاسی نه.

احسنت به نجف زاده.
احسنت.
چه اعترافی گرفت از عراقچی!!!!
نقض قطعنامه از سوی ایران مشکلی را ایجاد نمی‌کند زیرا قبلاً هم ایران قطعنامه های اینچنینی را تجربه کرده و نقض کرده و هیچ اتفاقی نیفتاده زیرا جمهوری اسلامی اقتدار داشته و دارد.

آیا این حرف معادل همان «تحریمها کاغذ پاره ای بیش نیست» نیست؟
میگفتن احمدی نژاد میگفت: قطع نامه کاغذ پارست!
حالا عراقچی رسماً میگه قطع نامه رو اجرا نمی‌کنیم اتفاقی هم نمیفته.
عین ده سال قبل.
البته فرقش اینه که قطع نامه های قبلی یک طرفه بود نه با همکاری خودمون !

سکانس اول:

حسن روحانی؛ مناظرات انتخاباتی:
مشکلات کشور نه از تحریم ها بلکه از سوء مدیریتهاست… سهم تحریم‌ها در مشکلات اقتصادی تنها بین ۲۰ تا حداکثر ۳۰ درصد است… مشکل ما عدم مدیریت صحیح منابع است.
(برای زیرسوال بردن و نشان دادن کم کاری دولت گذشته).

سکانس دوم:

بعد از انتخابات و در کسوت ریاست جمهوری:
توافق باید انجام شود… تحریمها باید رفع شود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود… علت اصلی و اساسی مشکلاتی که گریبانگیر کشور شده، تحریمهای ظالمانه است…

سکانس سوم

بعد از توافق:
نباید انتظار داشت همه مشکلات فوری حل شود…

پی نوشت:
قضـاوت با وجدان بیـدار جامـعه!!