کفتربازی در فضای مجازی

دلم خوش است که نامم کبوتر حرم است/به یاد شهید حسین دلخوش

کفتربازی در فضای مجازی

دلم خوش است که نامم کبوتر حرم است/به یاد شهید حسین دلخوش

کفتربازی در فضای مجازی

چرا کفتربازی؟
در صفحه 326 کتاب رجال کشّی که از مهم‌ترین منابع رجالی ماست، آمده که عده‌ای نامه نوشتند به امام صادق(ع) و گفتند که مفضل با لات و لوت‌ها و کفتربازها می‌چرخد.
شما نامه‌ای به مفضل بنویس تا خودش را جمع و جور کند.
بالاخره برای تیپ علما و اصحاب شما این جریان خوب نیست.
حضرت نامه نوشتند و سرش را هم مهر و موم کردند و گفتند این را به دست مفضل برسانید.
امام نامه را به دست یک سری از بزرگان اصحاب دادند تا به مفضل برسانند.
آنها می‌روند کوفه نامه را می‌دهند به مفضل.
او نیز نامه امام را باز می‌کند و جلوی بقیه شروع می‌کند به خواندن.
امام فرموده بودند بسم الله الرّحمن الرّحیم، این لیست خرید من است. بخر و بیاور.
اینها تعجب می‌کنند که این چه نامه‌ایست. صورت مسئله چه بود و این نامه چیست. نامه را می‌چرخانند
همه می‌بینند که لیست خرید است.
امام چیزی از بحثی که مفضل با کفتربازها می‌چرخد نیاورده است.
مفضل به این‌ها می‌گوید به هر حال امام لیست خرید داده چه کار می‌کنید؟(کمک می کنید تا تهیه کنیم؟)
می‌گویند که خوب این پول زیادی می‌خواهد.
خلاصه‌ اینکه ما اول باید برویم یک سری کمیسیون‌های اقتصادی تشکیل دهیم و مطلب را بررسی کنیم.
جلساتی با هم می‌گذاریم و نتیجه جلسات را به تو می‌گوییم.
بعداً بررسی می‌کنیم که این صورت خرید امام را چه طور بخریم.
می‌گویند می‌رویم مدینه یک سری جلساتی می‌گذاریم و می‌آییم. این را می‌گویند و می‌روند.
همین که می‌خواهند بروند مفضل می‌گوید : نه! ناهار را باشید و بعد بروید.
بعد مفضل می‌رود همان قومی که به آنها سعایت شد،
همان کفتربازها را می‌آورد،
برای آنها نامه امام را می‌خواند و می‌گوید امام نامه نوشته است
این نامه امامتان است، چه کار می‌کنید؟
می‌روند و هنوز غذای آن مهمان‌ها تمام نشده برمی‌گردند و پول‌ها را جلوی مفضل و این‌ها می‌ریزند.
مفضل می گوید
شما می‌گویید من اینها را از دور خودم برانم!!!؟
گمانتان بر این است که خدا محتاج نماز و روزه شماست؟
کار امام را راه بیندازید.
انشالله خدا توفیق محشور شدنمان با رفقای کفترباز مفضل را نصیبمان کند.

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
  • ۶ مرداد ۹۴، ۰۱:۳۳ - محمد مهدی تهرانی
    خدا قوت
  • ۱۷ تیر ۹۴، ۲۱:۴۵ - کفترباز
    سلام
نویسندگان

۱۳ مطلب توسط «کفترباز» ثبت شده است

ای کاش برجام رای می آورد نه این طرح

تا نمایندگان به این خوبی خود را دور نزنند!!! و از زیر بار چنین کار بزرگی شانه خالی نمی کردند...

طی نزدیک به سه ماه گذشته، رهبر معظم انقلاب، حداقل، 3 بار بر لزوم بررسی برجام در مجاری قانونی تأکید ورزیده بودند ولی از این مجاری قانونی نامی به میان نیاورده بودند، اما در آخرین مرحله، با صراحت از ضرورت بررسی دقیق در مجلس شورای اسلامی یاد کرده و نظر نمایندگان را متبع دانسته بودند.

و البته در مجلس شورای اسلامی نیز از 2 ماه قبل کمیسیونی ویژه تشکیل شد تا به طور ویژه کار کارشناسی این امر را به دور از تمامی هیاهوها بررسی نماید.

لذا پس از 40 روز کار کارشناسی گزارشی آماده شد که در آن نقاط قوت و ضعف برجام وجود داشت و به جرأت می‌توان گفت، گزارش کمیسیون برجام بی‌نظیرترین گزارش کارشناسی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران درباره یک معاهده بین‌المللی است. 170 ساعت کار کارشناسی با دعوت از تمام صاحبنظران مرتبط با مذاکرات هسته‌ای و صنعت هسته‌ای و نظامی کشور و استماع نظرات موافقان و مخالفان این طرح، گزارشی را به مجلس ارائه داد که دقیق‌ترین و کاربردی‌ترین مسائل درباره برجام و تبعات آن برای کشور در آن وجود دارد.

با این حال اما در روز ارائه گزارش، ناگهان طرحی با حمایت رسمی و علنی علی لاریجانی به صحن ارائه شد تا همه زحمات کمیسیون برجام به حاشیه برود. طرحی که به جرات می‌توان گفت هدف اصلی آن، سرپوش گذاشتن به فاجعه برجام بوده است.

این طرح اگرچه هفته گذشته با یک فوریت تصویب شد اما در کمیسیون امنیت ملی که ریاست آن با یکی از لیدرهای حامی برجام در مجلس است، به سرعت تصویب شد. طرحی که وندی شرمن، نماینده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای آن را تامین‌کننده خواست آمریکا دانست!

یکشنبه ی گذشته صحن علنی مجلس، صحنه بزرگی بود. آزمونی که باید در تاریخ به ثبت برسد! 2 جبهه درباره برجام ایجاد شد؛ در یک جبهه حامیان برجام بدون اصلاح بودند و جبهه دیگر خواستار اجرای برجام با اعمال برخی شروط و اصلاحات بویژه برای تضمین لغو تحریم‌ها بود. 

در نهایت سناریوی بی‌خیالان به نتیجه رسید و طرح اقدام متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام که بیشتر شبیه یک لایحه دولتی برای اجرای چشم بسته برجام بود به تصویب رسید. 139 نماینده به این طرح رای مثبت دادند و 100 نماینده نیز با آن مخالفت کردند. 12 نماینده نیز ترجیح دادند نه نگران کشور باشند و نه بی‌خیال کشور! و رای ممتنع دادند!

نکته قابل تامل درباره رای 54 درصدی مجلس به این طرح آن بود که نمایندگان حامی اجرای طرح، هرگز حاضر نشدند امضای خود را پای این طرح ثبت کنند. یعنی به‌رغم درخواست‌ها برای رای‌گیری شفاف درباره این طرح که نمایندگان موافق و مخالف طرح را مشخص می‌کرد اما با این پیشنهاد مخالفت شد تا در نهایت مشخص نشود چه کسانی در تاریخ مورد مواخذه ملت قرار خواهند گرفت.

به طور خلاصه میتوان این چنین گفت که مجلس علی رغم آنکه دارای شان بسیار بالایی بوده و در این مورد به طور ویژه رهبری و مردم انتظار فوق العاده از آن داشتند خود را خلاص کرد و با طرحی که شامل یک سری از بدیهیات و کلیات است با سرکار گذاشتن یک سری از نمایندگان در مدت 40 روز برای کار کارشناسی و البته مردم و رسانه ها!از بررسی دقیق و اصولی برجام شانه خالی کرده و آن را به شورای امنیت ملی سپرد./شاید این شبهه پیش بیاید که پس چرا شورای نگهبان نیز برآن مهر تائید زد که باید گفت طرح ارائه شده دارای اشکال نیست بلکه کمبود دارد و نمی تواند نقاط بسیار ضعیف برجام را برطرف کند و از آنچه نباید آنجام گیرد جلوگیری نماید

25 سال آینده را نخواهند دید...انشالله

بعد از اتمام این مذاکراتِ هسته‌ای، شنیدم صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی گفتند فعلاً با این مذاکراتی که شد، تا ۲۵ سال از دغدغه‌ی ایران آسوده‌ایم؛ بعد از ۲۵ سال فکرش را میکنیم. بنده در جواب عرض میکنم اوّلاً شما ۲۵ سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵ سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت؛ ثانیاً در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند. ملّتها بیدار شده‌اند/بخشی از سخنان آقا در دیدار اقشار مختلف مردم  به تاریخ 18 شهریور 94

روحانی در پاسخ به سؤال خبرنگار کیهان  که آیا این انتظار قانونی وجود نداشت که براساس اصول 77 و 125 قانون اساسی که از نظر قانون در خصوص تعهدات و معاهده‌های خارجی کاملاً‌روشن است دولت به وظیفه خود در این زمینه عمل کند و بررسی برجام را به عنوان یک لایحه به مجلس بفرستد؟ گفت: طبق قانون اساسی و براساس اصل 77 و 125 که در واقع این اصل بیشتر بند 77 آن را بیشتر تبیین می‌کند، در اصل 25 قانون می‌گوید وقتی یک توافقنامه و معاهده‌ای را رئیس‌جمهور یا نماینده رئیس‌جمهور امضاء می‌کند باید آن را برای تصویب به مجلس فرستاد.
روحانی ادامه داد: ما چیزی را امضاء نکردیم نه تنها رئیس‌جمهور بلکه نماینده رئیس‌جمهور هم چیزی را امضاء نکرده است، در واقع آنچه که امروز انجام می‌گیرد نسبت به معاهده‌ای بوده که قبلاً ایران آن را پذیرفته بود و همه این بحث‌ها برای این است که می‌گویند معاهده NPT را درست اجرا کرده‌اید یا خیر؟ که ما اعلام می‌کنیم درست اجرا کردیم اما یک عده‌ای مخالف ما بودند و اعلام کردند که درست اجرا نمی‌کنیم.
رئیس‌جمهور ادامه داد: تمام مذاکرات هم برای این بود که ما ثابت کنیم این اتهامات به جمهوری اسلامی ایران به ناروا است و یک اعتمادی هم آنها نسبت به برنامه هسته‌ای ایران داشته باشند، بنابراین تمام بحث‌ها برای درست اجرا شدن معاهده‌ای بوده که قبلاً ایران جزء‌ آن معاهده شده و مجلس قدیم هم این موضوع را در رژیم قبل تصویب کردند و به صورت قانون در آمده بود.
رئیس دولت یازدهم با بیان اینکه امروز معاهده جدیدی وجود ندارد، گفت: شما در برجام هم نگاه کنید می‌بینید که می‌گوید ایران به صورت داوطلبانه اقدامات ذکر شده را انجام می‌دهد. بعلاوه اینکه هیچ کشوری از اعضای 1+5 این متن را به پارلمان خودشان برای تصویب نفرستادند که ما بخواهیم این اقدام را انجام دهیم ضمن اینکه اگر این متن یا برجام به پارلمان فرستاده شود یک الزامی بر دولت به وجود می‌آید، یعنی در این اقدام ما کار را به نفع آنها انجام دادیم. ضمن اینکه ممکن است کسی هم نظرش این باشد که طبق قانون اساسی باید به مجلس فرستاده شود.
روحانی ادامه داد: به مجلس فرستاده شدن برجام معنایش این است چیزی که رئیس‌جمهور تا کنون امضاء نکرده است، رئیس‌جمهور آن را امضاء کند و معنای دیگرش آن است چیزی که وزیر خارجه تا کنون آن را امضاء نکرده، امضا کند و این در ادامه به مجلس برود و به تصویب برسد یعنی با این اقدامات تنها برای خودمان الزامات ایجاد می‌کنیم که هیچ کشوری این کار را انجام نداده است.
رئیس دولت یازدهم تأکید کرد: بقیه رئیس‌جمهورها و وزرای خارجه کشورهای دیگر هم امضاء نکرده‌اند که ما بخواهیم این کار را بکنیم. چرا ما می‌خواهیم یک فشاری را از لحاظ حقوقی بر مردم ایران وارد کنیم، فشاری که ما هیچ الزام و نیازی به آن نداریم.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه اصل 125 قانون اساسی کاملاً این بحث را روشن می‌کند، ادامه داد: براساس این اصل گفته شده چیزی که رئیس‌جمهور یا نماینده‌اش امضاء کرد به مجلس فرستاده شود. در حالی که ما چیزی را امضاء نکردیم و نیازی هم نبوده امضاء کنیم. و بطور کلی برجام قاعده‌اش بر این بوده که دولت‌ها با یکدیگر تفاهم کنند و توافق نهایی در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب برسد که به این شورا فرستاده شده و به تصویب رسیده است، بنابراین از ابتدای برنامه برجام و حتی قبل از اینکه به توافق نهایی برسیم برنامه این بوده است.
وی افزود: شبیه همین اقدامات نیز ما در توافق ژنو هم داشتیم و این توافق ژنو هم عیناً شبیه همین مسئله بوده است منتها آن کوتاه مدت بوده که امکان دارد به درازا بکشد و به ده سال بکشد ولی عین بحث برجام بوده و به مجلس هم فرستاده نشد، ما در گذشته هم تفاهماتی در زمینه هسته‌ای داشتیم که می‌توان به توافق پاریس و بیانیه سعدآباد اشاره کرد که هیچکدام به مجلس فرستاده نشد و هیچکس هم نگفت که چرا به مجلس نرفت و این متن برجام هم همانند همین بحث‌هایی است که مطرح شد.
روحانی خاطرنشان کرد: البته ممکن است این بحث مطرح باشد که نهادهایی باید این متن برجام را بررسی کنند. البته شما می‌دانید که پرونده هسته‌ای از روز اول تحت نظر شورای عالی امنیت ملی اداره می‌شد و این کار هم از سال 82 آغاز شد و هم اکنون هم تحت نظر این شورا کارها در حال انجام است و تا کنون بررسی‌های فراوانی صورت گرفته و تقریباً مراحل نهایی خود را سپری می‌کند و قاعدتاً آنچه که براساس اصل 76 تحت نظر شورای عالی امنیت ملی است و این شورا در نهایت اگر تصویب کند بطور طبیعی این اصل حاکم بر آن دو اصلی است که در ابتدا ذکر شد.
یک موضوع را تبدیل کنیم به یک مسئله دائمی 
در کشور، خوب نیست

پاسخ شبهه:

رئیس‌جمهور در پاسخ کیهان این‌گونه استدلال کرد که چون چیزی امضاء نکرده‌ایم، بنابراین نباید لایحه‌ای هم درباره توافق هسته‌ای (برجام) برای بررسی و تصویب به مجلس بفرستیم. این استدلال از چند جهت ضعیف و سست است. 1- رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور، بر ضرورت ملاحظه و بررسی دقیق برجام در مجاری قانونی و بستن راه‌های نقض طرف بدعهد غربی «در صورت تصویب» تاکید کردند. 2- ملاک عرضه توافق‌های خارجی برای بررسی و تصویب در مجلس، امضاء آن نیست بلکه «ایجاد تعهد برای کشور» است. ضمن اینکه امضا صرفا به مفهوم اصطلاحی که کشیدن چند خط می‌باشد نیست، بلکه وقتی نمایندگان رسمی یک کشور با نمایندگان کشور یا کشورهای دیگر توافقی اجرایی را اعلام کردند، این خود الزام‌آور است. که اگر غیر از این باشد، باید پرسید ما چرا محدودیت‌ها و تعهدات برجام را اجرا می‌کنیم؟ طبق اصل 77 قانون اساسی «عهدنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس برسد» و طبق پاسخ شورای نگهبان به استفساریه، هر نوع توافقی که برای کشور ایجاد تعهد کند شامل ماده 77 قانون اساسی می‌شود. بدیهی است اطلاق الفاظی مانند «داوطلبانه» یا «توافق اجرایی» و... هیچ تفاوتی در ماهیت تعهدات سند وین ایجاد نمی‌کند و ادبیات برجام نیز الزام‌آور است و نه اقدامات داوطلبانه؛ اگر چنین بود، اصلا نباید اجرا می‌شد!
3- آقای روحانی در مصاحبه مطبوعاتی می‌گوید، آنچه در برجام انجام می‌گیرد، نسبت به معاهده NPT بوده که می‌گویند شما درست اجرا کرده‌اید یا نه؟ ما می‌گوییم درست اجرا کرده‌ایم، اما یک عده‌ای مخالف ما بودند و اعلام کردند که درست اجرا نمی‌کنیم. تمام مذاکرات هم برای این بود که ثابت کنیم این اتهامات نارواست. بنابراین تمام بحث‌ها برای درست اجرا شدن معاهده‌ای بود که قبلا ایران جزء آن معاهده شد و مجلس هم این موضوع را در رژیم قبل تصویب کردند... اگر برجام به مجلس فرستاده شود یک الزامی برای دولت به وجود می‌آید.» اولا همان‌گونه که گفته شد، مفهوم امضاء، «پذیرفتن» یک تعهد است که معمولا هم  در عرف و حقوق بین‌الملل به صورت اختیار و داوطلبانه است. به این معنا، تیم مذاکره‌کننده تعهداتی نامتوازن و ناهمزمان را پذیرفته است و با لفظ «امضاء نکرده‌ایم» نمی‌توان از مسئولیت‌های حقوقی برجام که متاسفانه با اشتباه بدتر در متن، تبدیل به «ضمیمه الف» قطعنامه شورای امنیت شده، شانه خالی کرد.
ثانیا متن NPT یک چیز است، پروتکل الحاقی به آن موضوع دومی است و تعهدات به مراتب فراتر از پروتکل، موضوع سوم! کجای پروتکل الحاقی ایران را از داشتن رآکتور آب سنگین، تاسیسات فردو، غنی‌سازی 20 درصد، تعداد سانتریفیوژ بالای 5060 یا انباشت اورانیوم 3/5 درصد بالای 300 کیلوگرم، استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته IR6 و IR8 و... منع می‌کند که آقای روحانی می‌گوید NPT قبلا تصویب شده و ما هم همان را اجرا می‌کنیم؟! طبق ان‌پی‌تی غنی‌سازی تا 90 درصد و ایجاد  تاسیسات غنی‌سازی مجاز است، در حالی که ایران در برجام متعهد می‌شود جز در نطنز، در جای دیگری غنی‌سازی نکند و تاسیسات دیگری نسازد و در قلب رآکتور آب سنگین اراک هم بتون بریزد!!
4- طبق اصل 125 قانون اساسی، امضای عهدنامه‌ها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی «پس از تصویب مجلس» با رئیس‌جمهور است. در این جا نیز معنای امضاء هم «پذیرش» و هم «دستور اجرا» می‌باشد. بنابراین اجرای تعهدات برجام صرفا از طریق تصویب مجلس امکانپذیر است و در غیر این صورت دولت حق اجرا و اعمال آن را ندارد و بنابراین اظهاراتی نظیر سخنان آقای ظریف مبنی بر اجرای برجام از اول مهرماه، غیرقانونی و دور زدن مجلس و قانون اساسی است.

این چند خط رو  واقعا خوب بخونیم...

حجت الاسلام قرائتی در مراسم افتتاحیه اولین همایش سراسری فعالان کانون قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: در مسیر آمدن به دانشگاه تعداد بسیار زیادی درختان بی میوه دیده می شد که این سوال را در ذهن من ایجاد کرد که چه اتفاقی می افتد اگر درختان سطح شهر محیط های اداری و دانشگاه ها میوه داشته باشند.

 

دانشجوی ما تشنگی و گرسنگی می کشد و از طرفی دولت به دنبال تامین میوه جهت رساندن آن به دست مردم است و حال آنکه آب و خاک در پای درختان بی میوه در سطح شهر معابر ادارات و دانشگاه ها در حال هدر رفتن است.

 

چندی پیش من را به سمیناری با عنوان چه کنیم زندان ها خلوت شوند دعوت کردند و جالب این بود که مهمانان بسیاری از کشورهای خارجی در این سمینار حضور داشتند.

 

من در این سمینار در ابتدای سخنرانی گفتم برای اینکه زندان ها خالی از زندانی شود تنها نیاز است باز نگری در قرآن صورت بگیرد زیرا در قرآن در خصوص زندانیان چاقوکش آمده است هرکس که چاقو کشید به همان اندازه با او با چاقو مجازات را اجرایی کنید در این صورت جای چاقوکشان در زندان نیست.

 

در خصوص زندانیانی که به دلیل تصادفات جاده ای در زندان هستند نیز قرآن می فرماید کسی که قتل عمد انجام نداده است جایش در زندان نیست بلکه باید دیه پرداخت کند و اگر توان پرداخت نقدی آن را ندارد باید به صورت اقساطی این مهم را به سرانجام برساند.

 

من در آن سمینار در خصوص زندانیان متهم به چک برگشتی نیز اشاره کرده و روایت قرآن را برای حضار خواندم که در آن آمده بود اگر کسی توان پرداخت چک را ندارد باید صبر کنید تا پولدار شود و در این مدت خانه وی را به اسم خود کرده و به او وام دهید تا چک خود را پرداخت کند بر این اساس من به حضار و مسئولان سمینار گفتم نیازی به این همه هزینه کردن نبود و تنها با بازگشت شما به قرآن نه تنها زندانیان در زندان ها کم می شود بلکه بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی نیز مرتفع خواهد شد.

 

بالاترین مشکل دولت از نظر اشتغال چند میلیون لیسانسه بیکار است و علت بیکاری این دانشجویان نیز دیپلم فلج آموزش و پرورش و دانشجوی لیسانس کارنابلد است قرآن می فرماید چیزی را در دانشگاه بخوانید که مفید باشد اما متاسفانه در دانشگاه های ما ارتفاع کوه هیمالیا و نام پایتخت فلان کشور را که اصلا دارای اهمیت نیست به دانشجویان آموزش می دهند.

 

باید کودتایی در نظام دانشگاه صورت بگیرد

 

نظام دانشگاه باید با یک کودتا تغییر اساسی پیدا کند و خاک این باغچه عوض شود لذا نظام لیسانس کشور کاملا فلج عمل کرده اس.

 

چرا باید تابستان ها دانشگاه ها تعطیل باشند در حالی که براساس قرآن شما باید لایلاف قریش باشید به این معنا که اگر تابستان ها بندرعباس داغ است ملایر داغ نیست اصفهان داغ است شیراز داغ نیست و اگر قم قابل تحصیل به دلیل گرما می باشد تفرش که نزدیک به قم است داغ نیست.

 

براساس محاسبه من دانشجویان در ایران تنها یک سال و نیم درس می خوانند که نصف این زمان نیز ضروری و مفید نخواهد بود.

 

دانشجویان ما در چهار سال تحصیلی چهار تابستان 90 روزه را می گذرانند و در کنار آن 52 پنجشنبه و 52 جمعه تعطیل دارند و علاوه بر این 4 عید 20 روزه به تعطیلات می روند که اگر در کنار تمام این ساعات از دست رفته مناسبت ها و تعطیلی های مناسبتی را نیز اضافه کنید یک دانشجو در ایران تنها یک سال و نیم تحصیل می کند.

 

مشکل ما در ایران کمبود دکتر و فوق لیسانس نیست بلکه مشکل ما نداشتن انسان های جگردار است

 

شما که اهل قرآن هستید آیا تا به حال توانسته اید یک اذان ظهر را در وسط سالن دانشگاه فریاد بزنید.

 

این مشکل همیشگی ماست که انسان های جگردار مانند امام یا کم داریم یا اصلا نداریم مشکل ما امروز در ایران دکتر و دانشجوی فوق لیسانس نیست بلکه نبود انسان های جگرداری است که مانند امام سوادشان مهم نباشد جگرداری شان دارای اهمیت باشد.

 

عدم فهم قرآن مشکل اساسی ما در تمام مراحل زندگی است و اگر بتوانیم درک کنیم کلمه به کلمه قرآن با ما چه حرفی دارد مشکلات زندگی مان خود به خود حل خواهد شد.

 

در جلسه ای در زاهدان که اکثر علمای اهل تسنن حضور داشتند یک آیه قرآن را معنا کردم که از بالاترین مقام این جمع تا کوچکترین آن با حیرت به یک دیگر نگاه می کردند و آن آیه اطیعو الله و اطیعو رسول اولوالامر منهم بود که در نهایت من این اشتباه برخی دوستان را که اولوالامر منهم را اطاعت از صاحبان زمان معرفی کرده بودند مشخص کردم.

 

اگر بنا باشد معنای اولوالامر منهم اطاعت از صاحبان زمان باشد پس باید از صدام و هر فرد مزدوری که در یک زمان صاحب بر مردم هستند اطاعت کنیم در حالی که قرآن به وضوح می گوید لا تتبع و لا تطیعوا و لا تتبعوا به این معنا که اطاعت از گناه، کفور، غافل، هواپرست، افراطی، تندرو، مفسد و ... در هیچ صورت از سوی مسلمان انجام نشود.

 

اگر امروز در ایران کسی بتواند حرف تازه ای بزند که در قرآن وجود ندارد من حاضرم با او به رقابت بپردازم تا اثبات کنم هیچ حرف تازه ای که سابق بر این قرآن به آن اشاره نکرده باشد وجود ندارد.

 

در ابتدای انقلاب در خصوص دولت هاشمی رفسنجانی وی را سردار سازندگی خطاب کرده بودند حال آنکه براساس فرمایش قرآن سردار سازندگی ذوالقرنین است زیرا سدی را ساخت که چند هزار سال بعد میخ در داخل آن فرو نمی رفت.

 

پس از آن به رئیس جمهور بعد مبتکر گفتگوی تمدن ها گفتند و حال آنکه قرآن می گوید قالو و این به معنای گفتن هر موضوع قابل بحثی است و ابداع گفتگوی تمدن ها کار این رئیس جمهور نبود.

 

در ادامه رئیس جمهور دیگر را پرچم دار عدالت دانستند زیرا او به دنبال هدفمند کردن یارانه ها و تقسیم آن به صورت عادلانه در میان مردم بود و حال آنکه حضرت امیر می گوید عدالت باید در گاو و خر نیز اجرایی شود و این تنها آدم ها نیستند که باید در خصوص آنها عدالت صورت بگیرد.

 

حتی سبک زندگی اسلامی که فرموده مقام عظمای ولایت است نیز از فرمایشات قرآن است و در این دنیا هیچ کس نمی تواند ادعا کند حرف تازه ای دارد زیرا قرآن به همه موضوعات 1400 سال پیش اشاره کرده است.

 

براساس آیه 35 سوره نساء 13 کلمه در این آیه در کنار هم قرار گرفته اند که 13 نکته در خصوص خانواده در آن وجود دارد اول اینکه از اختلاف نهراسید دوم اینکه شقاق بین زن و شوهر را جدی بگیرید و در همان ابتدا جهت رفع آن اقدام کنید سوم اینکه جامعه مسئول خانواده است و باید در این خصوص ورود کند چهارم اینکه علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد پنجم اینکه خروج شقاق از داخل خانه موجب خانه است و اجازه ندهید این اتفاق رخ دهد ششم اینکه در خصوص رفع شقاق و ایجاد آشتی عجله کنید و هفتم اینکه زن و شوهر فردی را از خانواده خود به صورت مجزا جهت حکم انتخاب کنند هشتم اینکه فرد انتخاب شده باید لایق داوری باشد تا این مشکل را بزرگتر از آنچه که هست نمایان نسازد نهم اینکه این فرد را از میان فامیل برگزینید تا آبرویی از داخل خانواده به بیرون راه پیدا نکند دهم اینکه اگر فرد از میان فامیل باشد سوز این جریان موجب حل شدن آن خواهد شد یازدهم اینکه با داوری دو نفر از اعضای خانواده زن و شوهر پولی هدر نمی شود دوازدهم اینکه بدون فوت وقت حکمین در خصوص رفع این مشکل نظر خود را بدهند و سیزدهم خفت کردن شقاق در همان ابتدای شکل گیری در بین زوجین است.

 

براین اساس اگر دانشگاه ما نیز بتواند مانند قرآن کلمه به کلمه جلو بیاید و براساس موضوع هر رشته در هر دانشگاه قرآنی تدریس کند مشکلات دانشجویان ما حل خواهد شد.

 

در این مسیر منتظر دولت نباشید زیرا اگر دانشجوی مرد هستید باید مردانه وارد کار شوید و اگر دانشجوی خانم هستید باید تصمیم جدی بگیرید که قرآن را در دانشگاه و تحصیل خود جاری کنید نه ترم تحصیلی و مدرک و جایگاه مادی.

 

قرآنی شدن تصمیم خودش را می خواهد و اگر می خواهید در دانشگاه و زندگی موفق باشید باید بدانید تحصیل خود را براساس فهم و درک قرآن ادامه دهید.

 

این نکته دارای اهمیت است که هر آنچه در دانشگاه تدریس می شود باید دارای چهار ویژگی باشد اول آنکه واجب بوده دوم اینکه مستحب باشد سوم اینکه مشکل فرد را حل کند و چهارم اینکه مشکل جامعه را بتواند رفع نماید.

 

در پایان این همایش به شما تذکر می دهم که برگزاری چنین همایش هایی تنها مانند روشن کردن یک کبریت است که بلافاصله خاموش می شود اما اگر کبریت را به گاز، گاز را به غذا و غذا را به معده انسان و انسان را به خدا وصل کنید مطمئن باشید مشکل حل خواهد شد ما نه شرقی و نه غربی و نه مسلمان درست و حسابی هستیم اما این را به شما می گویم اگر شما به سراغ قرآن نروید مطمئنا دنیا به سراغ قرآن خواهد آمد و اینکه رهبر انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی نامه نوشتند نشان از همین نکته دارد.

یک اعتراف ساده!

بخش ویژه خبری شبکه دو:/فیلم!

عراقچی: ما موشک با قابلیت کلاهک هسته ای نداریم.
نجف زاده: ولی کلی از موشک های بالستیک ما این قابلیت را دارند
عراقچی: بله، میدونم.

عراقچی: ما می‌تونیم بندهای مربوط به تحریم های سلاح و موشکی رو نقض کنیم.
نجف زاده: آخه ما رأی دادیم و تشکر کردیم، حالا بیایم نقض کنیم؟

نجف زاده: نقض این بندها می‌تونه به عنوان نقض عهد و برگشت تحریم باشه؟
عراقچی: از نظر حقوقی بله ولی از نظر سیاسی نه.

احسنت به نجف زاده.
احسنت.
چه اعترافی گرفت از عراقچی!!!!
نقض قطعنامه از سوی ایران مشکلی را ایجاد نمی‌کند زیرا قبلاً هم ایران قطعنامه های اینچنینی را تجربه کرده و نقض کرده و هیچ اتفاقی نیفتاده زیرا جمهوری اسلامی اقتدار داشته و دارد.

آیا این حرف معادل همان «تحریمها کاغذ پاره ای بیش نیست» نیست؟
میگفتن احمدی نژاد میگفت: قطع نامه کاغذ پارست!
حالا عراقچی رسماً میگه قطع نامه رو اجرا نمی‌کنیم اتفاقی هم نمیفته.
عین ده سال قبل.
البته فرقش اینه که قطع نامه های قبلی یک طرفه بود نه با همکاری خودمون !

سکانس اول:

حسن روحانی؛ مناظرات انتخاباتی:
مشکلات کشور نه از تحریم ها بلکه از سوء مدیریتهاست… سهم تحریم‌ها در مشکلات اقتصادی تنها بین ۲۰ تا حداکثر ۳۰ درصد است… مشکل ما عدم مدیریت صحیح منابع است.
(برای زیرسوال بردن و نشان دادن کم کاری دولت گذشته).

سکانس دوم:

بعد از انتخابات و در کسوت ریاست جمهوری:
توافق باید انجام شود… تحریمها باید رفع شود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود… علت اصلی و اساسی مشکلاتی که گریبانگیر کشور شده، تحریمهای ظالمانه است…

سکانس سوم

بعد از توافق:
نباید انتظار داشت همه مشکلات فوری حل شود…

پی نوشت:
قضـاوت با وجدان بیـدار جامـعه!!

چه این متن تصویب بشود چه نشود

قبل از نماز عید فقط یکی از ضمائم که مربوط به روند هسته ای و غنی سازی بود رو مطالعه کردم و کم مونده بود از سرم دود بلند بشه!و مونده بودم که اصلا تیم هسته ای این متن رو دیده یا نه؟!

این چند نکته رو یادداشت کردم:

ده و هشت و مخصوصا 15 عدد هایی است که یک عمر را تداعی می کند و ایران نباید در طی این اعداد و ارقام کار خاصی کند و فقط باید یک سری کارهای روتین قبلی را تکرار کند و بعد از این مدت و شاید در بعضی موارد یک سال و نیم وزدتر! ی سری از کارها را شروع کند آن هم تحت نظارت آژانس و کمیته مشترک و هزار اما و اگر دیگر

و چه سود که 8 یا 10 یا 15 سال دیگر دیگر دنیا هم از این تکنولوژی ها گذشته است و این ها که همه اش را الان میتوانیم انجام دهیم و پیشرفت کنیم و....ده سال دیگر به نوعی کار ساده و عقب افتاده ای است

و چه قضاوت خواهند کرد نسل بعد برای ما.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمیسون مشترک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اجرای پروژه های مخصوص در فردو از قبل به اطلاع کمیسون مشترک رسانده می شود!!!!!!(خواستی آب بخوری....!!!!!!)

ایران به مدت 15 سال امکان بازرسی های معمول و در صورت تقاضای آژانس بازرسی روزانه از تاسیسات فردو را فراهم خواهد کرد!!!!!!!!

 (دادن ویزای بلند مدت)!!!

ولی بعد نماز صحبتای آقا بهم حال داد.و ی نیرویی دوباره انگار گرفتم .فقط باید روشنگری کرد تا از هزینه های بیشتری که ممکنه بعضی بخواهند نظام دچارش بشه جلوگیری کرد.

چه این متن تصویب بشود و چه نشود، به حول و قوّه‌ی الهی، اجازه‌ی هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای از آن داده نخواهد شد؛ اجازه‌ی خدشه‌ی در اصول اساسی نظام اسلامی به کسی داده نخواهد شد؛ قابلیّتهای دفاعی و حریم امنیّت کشور، به فضل الهی حفظ خواهد شد، اگرچه میدانیم دشمنان بر روی این نقطه‌ی بخصوص، تکیه‌ی زیادی دارند. جمهوری اسلامی، در زمینه‌ی حفظ قابلیّتهای دفاعی و امنیّتی خود -آن‌هم در این فضای تهدیدی که دشمنان برایش به‌وجود می‌آورند- هرگز تسلیم زیاده‌خواهی دشمن نخواهد شد. و ...

و خیلی دوست داشتم اونجا بودم موقع تکبیر گفتن مردم در پی این صحبت های آقا.

نکته ای که به نظرم هر چه زودتر مسئولین کشوری به خصوص افراد صاحب تریبون باید مطلع بشوند همین متن توافق و اینکه چه بگویند و...
بعضا حتی افرادی که فکرش را هم نمیکنیم می گویند ما هم تشکر می کنیم و اینکه یک کشور در مقابل 6 کشور قرار گرفت و پیروزی دیپلماسی لبخند و پایان کشمکش 12 ساله و.....
در صورتی که این حرف ها نیست ما 12 سال است که در مقابل 6 کشور هستیم!
و جالب اینکه به جای گفتن و نقد مثلا توافق فقط عده ای تشکر را بلدند.تشکر کنید و تشکر می کنیم ولی به مردم بگوئید چه شده؟قرار است چه بدهیم و چه تحریمی کی برداشته شود و....
فقط می گویند پیروزی؟!
چه شده است ؟
پیروز شدیم!
تحریم ها کی برداشته می شود؟
پیروز شدیم
صنعت هسته ای چه شد؟
پیروز شدیم
و....

 

ملت ما توافق ندیده نیست

اون زمانی که یک یا دو صفحه یا فوقش 4 صفحه بود کل توافق یا بیانیه کلی تفسیر ازش میومد بیرون و باید کلی وقت میگذاشتی تا نقد کنی و به بعضی بگی که مثلا کجا اشتباه کردند!

دوست ندارم منفی نگاه کنم و تا این 150 صفحه و محتوای مذاکرات رو نبینم و اینکه خطوط قرمز رعایت شده و عزتمون حفظ شده نمیشه حرف یا نقد و یا موضع خاصی گرفت

و چه این تیم و چه تیم های هسته ای قبلی همه زحمت کشیدند و تلاش کردند و باید از همشون حمایت کرد که شد و می شود انشاالله.چرا که فرزندان همین انقلابند.

لکن متن خوبی رو از یادداشت کیهان دیدم به قلم محمد ایمانی که بسیار لذت بردم که شما هم بخونید

...عصر دیروز که متن نگاشته شده برجام میان طرف ایرانی و غربی از مرز یکصد صفحه عبور کرده بود، برخی خبرها از نهایی شدن جمع‌بندی توافق حکایت می‌کرد و خبرهای دیگر، حاکی از ادامه مذاکرات برای حل اختلافات باقی مانده بود. برخی رسانه‌ها و سیاسیون در این میان نه از چند روز پیش که 2 سال است دعوت به جشن و پایکوبی می‌کنند! آنها در بحبوحه توافق ژنو و بیانیه لوزان هم ذوق‌زدگی نشان دادند اما گذر ایام معلوم کرد دست‌کم زیاده‌روی کرده‌اند، اگر که نگوییم بیراهه رفته‌اند.
اکنون سؤال مهمی پیش روی ما قرار دارد؛ مرز عقلانیت و هیجان در باب مذاکرات هسته‌ای کجاست و واقعیت‌ها چه می‌گویند؟

...مردم ما مذاکره ندیده و توافق ندیده نیستند که اکنون بخواهند مثلاً مذاکره یا توافق با آمریکا و غرب را نوبر کنند. تاریخ ما در سینه خود ثبت کرده که 63 سال پیش دکتر محمد مصدق تا نیویورک رفت و با رئیس جمهور آمریکا مذاکره کرد و قول و قرار گذاشت تا بلکه بدین ترتیب راه زیاده‌خواهی انگلیس بر سر نفت ایران سد شود. آن روزها آمریکا به منفوری امروز نبود اما همان آمریکا به مصدق خیانت کرد و کودتای آژاکس (28 مرداد 32) را به همراهی انگلیس ترتیب داد. نوبر دوم مذاکره و توافق با آمریکا، 28 سال بعد (دی ماه 1359) بود که به توافق و بیانیه الجزایر انجامید. آمریکا در ازای آزادی جاسوس‌های بازداشت شده‌اش تعهد کرد اموال بلوکه شده ایران را آزاد کند، اموال غارت شده توسط شاه و خانواده‌اش را مسترد نماید، تمام تحریم‌های تجاری علیه ایران را لغو کند، به دعاوی مطرح علیه ایران در محاکم آمریکا و بین‌المللی خاتمه دهد و احکام صادره را لغو نماید، و از این پس در امور داخلی و خارجی ایران مداخله نکند. اما حتی یک بند از 8 بند تعهدات آمریکا در بیانیه الجزایر به اجرا درنیامد.

تامین نخواهد شد

چه توافق بشود چه نشود امنیت اسرائیل تامین نخواهد شد.

                              امام خامنه ای   

                                         

چند پیمانه شعر

خیلی با اشعار آئینی حال میکنم.یکی از کارهام وقتی که میام پای اینترنت خوندن شعرای جدید آئینیه.امروز ی سرچی زدم تا متن کامل شعرایی که دیشب (شب قدر)تو روضه شنیده بودم رو پیدا کنم که به وب های خوبی رسیدم .گفتم اینجا هم بذارم تا هم دیگران استفاده کنند هم خودم گه گاهی!/و به مرور اگه وب جدید پیدا کردم در این پست میگذارم انشاالله

حدیث اشک

خیمه

سه شنبه ها

دوستداران حاج منصور ارضی

نود و پنج روز باران

شعر شاعر

پریش آمده ام با دلی پریشان تر
به مو پریشی زینب بیا ز من بگذر
 
همیشه گرمی آغوش تو پناه من
کجاست دست توای مهربان تر از مادر
 
کدام در بزنم درد خود به که گویم
خدا نکرده بگویی اگر برو دیگر
 
شنیده ام که نوازشگر غریبانی
به شوق  دامن تو آمدم خدا با سر
 
ز بسکه در نزده در به روی من واشد
نه در زدن بلدم نه گدایی از این در
 
من اولین نفری نیستم که می بخشی
خبر ز رحمت تو دارد این گدا بهتر
 
نگاه تو که سریع الرضاست از آن رو
رضا نشد  که ببیند مرا به دیده تر
 
بدون دُر صدفی لایق خریدن نیست
بخرمرا که پرم از محبت حیدر
 
الا که پرده نینداختی در این دنیا
بیا  و پرده  مینداز باز در محشر
 
که آه شرم من از چشم  مادرم زهرا
بسا برای من از آتش است  سوزاندتر
 
مرا به دست حسینت سپردی از اول
مرا  به دست حسینت بده دم اخر
 
 هوای گریه پایین پا به سر داردم
هوای روضه بی سر نماز بالا سر

پ.ن:سید و مولای ما دعا کن برای ما...

یکی از موضوعاتی که آقا در دیدار رمضانی با مسئولان بررسی کردند و به آن پرداختند مساله ی چالش ها و یا به عبارت دیگر اشکالات ما در عرصه عمل بود.که چرا با وجود حرف و طرح های درست آنچنان که باید در عرصه عمل موفقیت حاصل نمی شود؟

از آن جهت که به دلیل موضوع هسته ای این سخنان کمتر شنیده میشود به طور کامل این سخن آقا را می آورم.به خصوص چالش چهارمی که آقا اشاره کردند که اگر برای مردم به درستی مسائل بیان شود و... 

طرح داریم ولی در عمل !!!چالشهای ما چیست؟

"مسئله‌ی کنونی کشور ما این نیست که ما طرح نداریم، حرفِ درست نداریم؛ مسئله‌ی ما این است که حرف درست و طرح درست را آن‌چنان‌که شایسته است دنبال نمیکنیم؛ این اساس مسئله است. در محیطهای نخبگانی هم این معنا تکرار میشود که مشکل جمهوری اسلامی، مشکلِ نداشتنِ حرف درست نیست؛ حرف درست، زیاد زده میشود؛ مشکل این است که ما این حرفهای درست را بایستی در عمل آن‌چنان دنبال کنیم که به نتایج آن دسترسی پیدا کنیم؛ نتایج آن را بالعیان و بالمشاهده ببینیم.

 خب، چالشهایی وجود دارد؛ این چالشها اصطکاک به‌وجود می‌آورد؛ اصطکاک، فرسایش و ساییدگی به‌وجود می‌آورد، مشکل ایجاد میکند. این چالشها را بایستی علاج کرد.

1-یکی از چالشها چالشهای درونی خود ما است: ساده و سطحی نگریستن به مسئله؛ به برخی از کارهایی که میکنیم، دل خوش کنیم و عمق مسئله را درنیابیم.

مباحث لفظی و محفلی و روشنفکری کار را پیش نمیبرد؛ حرکت و اقدام لازم است. سهل‌انگاری در عمل، چالشِ بزرگ ما است. گاهی نتیجه‌گیری‌ها و استنتاجها کوتاه‌مدّت نیست، طولانی است و این بعضی‌ها را سرخورده میکند. این یکی از چالشها است. کارهای بزرگ ممکن است گاهی در طول یک نسل به دست بیاید؛ باید دنبال کرد، باید حرکت کرد. خیلی از کارها هست که ما اگر ده سال پیش، پانزده سال پیش این کارها را شروع میکردیم، امروز به نتایجی رسیده بودیم. خیلی از کارها هست که از ده سال پیش، پانزده سال پیش شروع کردیم و امروز نتایجش را داریم می‌بینیم. آن‌روزی که در دانشگاه‌های گوناگون راجع به نهضت علمی در کشور حرفهایی زده شد، با جمعهای مختلف گفته شد، کسی تصوّر نمیکرد که این حرکت علمی که در این ده پانزده سال به‌وجود آمده است به‌وجود بیاید امّا به‌وجود آمد؛ اساتید ما، دانشمندان ما، دانشگاه‌های ما، جوانان بااستعداد ما همّت کردند. ما امروز در مقایسه‌ی با دوازده سیزده سال قبل، از لحاظ علمی حرکت مهمّی انجام دادیم و پیشرفت چشمگیر و بعضاً خیره‌کننده‌ای در بعضی از زمینه‌ها داریم. کار را امروز شروع کنیم، پانزده سال دیگر، بیست سال دیگر نتیجه‌ی آن را بگیریم.

2-یکی از چالشهای ما راه‌های موازی و آسان ولی مهلک [است‌]؛ این یکی از چالشهای ما است. بنده فراموش نمیکنم زمان ریاست جمهوری خودم - صحبتِ ۲۵ سال [قبل‌] است - برای واردات یک کالای مورد نیاز جامعه، که ما با زحمت زیاد آن را از اروپایی‌ها میگرفتیم، آفریقایی‌ها همان کالا را داشتند، خوبش را هم داشتند، [امّا] دوستان دست‌اندرکار آماده نبودند. توصیه شد، تأکید شد، در جلسه که نشستیم، تأیید هم کردند، تصدیق هم کردند، منتها سخت بود؛ کار با اروپا آسان‌تر بود. راه موازیِ آسان امّا درعین‌حال مضر، که انسان را در تنگنا نگه میدارد، دوستانِ انسان را ضعیف میکند، دشمنان انسان را قوی میکند و زمام اختیارِ امری را در داخل کشور به دستِ کسانی که در دل با ما دشمنند قرار میدهد.

3-یکی از چالشها این است که کسی تصوّر کند که ما اگر از مبانی اعتقادی خود، مبانی اعتقادی نظام جمهوری اسلامی دست برداریم، راه‌ها باز خواهد شد و دروازه‌های بسته گشوده خواهد شد که این خطای بسیار بزرگ و اساسی است. البتّه برادران ما در دولت خدمتگزار با اعتقاد عمل میکنند؛ واقعاً معتقد به انقلاب، معتقد به مبانی انقلاب، معتقد به اصول انقلابند؛ از اینها ما گله‌ای نداریم، لکن در مجموعه‌ی دست‌اندرکاران ما کسانی هستند که تصوّر میکنند اگر از برخی از اصول خود و مبانی خود کوتاه بیاییم، خیلی از درهای بسته به روی ما گشوده خواهد شد؛ درحالی‌که این‌جور نیست؛ این خطای بزرگی است و ما نتایج این خطا را در برخی از کشورهای دیگر - که نمیخواهم اسم بیاورم - در همین دوره‌ی چندساله‌ی اخیر مشاهده کردیم. راه پیشرفت، ایستادگی است؛ پافشاری بر مبانی است.

4-یکی از چالشها هم این است که کسی تصّور کند که مردم تحمّل نمیکنند؛ نه، مردم مشکلات را تحمّل کرده‌اند. اگر حقیقتاً برای مردم بدرستی تبیین بشود، با صداقت لازم حقایق امور برای مردم بیان بشود، مردم ما مردم وفاداری‌اند؛ می‌ایستند، مقاومت میکنند.

5-یکی از چالشها، تردید در توانایی‌های درونی است؛ [اینکه‌] به جوان دانشمند خودمان اعتماد نکنیم، به مجموعه‌های مردمی و غیر دولتی در امور اقتصادی اعتماد نکنیم، یکی از چالشها است. بایستی اعتماد کرد، بایستی مردم را وارد جریان عظیم اقتصادی کشور کرد."

از شعرهایم توده‌ای بدخیم می فهمی     خاموشی ام را معنی تسلیم می فهمی
امروز می بوسم تو را، اما فقط یک بار     این روزها سخت است؛ تحریمیم، میفهمی؟